Topy hybrydowe czy żelowe?

18-03-2020
W naszym poprzednim wpisie mogłaś przeczytać o tym, jaką bazę hybrydową wybrać do swojego manicure. Czas na top! W końcu to on jest „wisienką na torcie” całej stylizacji.
 
Wyróżniamy dwa rodzaje topów: do lakierów hybrydowych oraz (coraz mniej używany ale nadal dostępny) do stylizacji metodą żelową.
O ile topem hybrydowym można pokryć i lakier hybrydowy i żel, o tyle topu żelowego używa się wyłącznie do pokrycia paznokci w całości wykonanych metodą żelową.
 
Top hybrydowy -> stylizacja hybrydowa, stylizacja żelowa
Top żelowy -> stylizacja żelowa
 
Skupiając się na najbardziej popularnych topach - czyli tych hybrydowych, możemy podzielić je na dwa rodzaje: nabłyszczające i matowe. Ponadto w każdej z tych kategorii wyróżniamy topy klasyczne oraz no wipe.
 
Top no wipe to produkt, który po utwardzeniu nie posiada lepkiej warstwy inhibicyjnej. Dzięki temu nie trzeba go przemywać. Zmniejsza to ryzyko zbyt szybkiego przetarcia i zmniejszenia połysku. Top no wipe jest też niezbędny do uzyskania efektu tafli przy pracy z niektórymi pyłkami, np efektem lustra, holo czy kameleonem.
 
Topy nabłyszczające:
  • Hihybrid Top No Wipe - top z niższej półki cenowej, o średnio gęstej konsystencji i efekcie no wipe. Pojemność 5ml
  • Semilac Top - klasyczny, średnio gęsty top posiadający warstwę inhibicyjną. W celu zachowania najwyższego połysku, po utwardzeniu należy odczekać ok minuty i dopiero przemyć Nail Cleanerem. Pojemność 7ml
  • Semilac Top No Wipe - średnio gęsty top, który nie posiada lepkiej warstwy, dzięki czemu stylizacja jest gotowa bezpośrednio po utwardzeniu. Pojemność 7ml
  • Semilac Top No Wipe Real Color - Najnowszy top w naszej ofercie, również nie wymaga przemywania Nail Cleanerem, jednak dodatkowo nie posiada filtra UV obecnego w Hihybrid Top No Wipe oraz Semilac Top No Wipe. Dzięki temu nie zmienia w żaden sposób odcienia lakieru hybrydowego, co często było zauważalne przy ciemnych kolorach (np czarny lakier hybrydowy po pokryciu topem No Wipe miał niebieską poświatę). Pojemność 7ml
 
Topy matowe o płynnej konsystencji:
    • Hihybrid Top No Wipe Matt - top zapewniający matowe wykończenie stylizacji, bez przemywania. Pojemność 5ml
    • Semilac Top Mat Total - matowy top, który po utwardzeniu należy przemyć Nail Cleanerem. Pojemność 7ml
    • Semilac Top Mat Total No Wipe - kolejny rodzaj topu z matowym wykończeniem, bez warstwy inhibicyjnej. Pojemność 7ml
 
Podczas noszenia matowej stylizacji często zauważamy, że brudzi się ona przy wykonywaniu codziennych czynności. Jak sobie z tym poradzić? Wystarczy przemyć paznokcie Nail Cleanerem lub zmywaczem do lakierów klasycznych - takim, który nie zawiera w sobie acetonu.