Kategorie blog
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci

2023-05-31

Jak dobrać obroty frezarki? 0
Jak dobrać obroty frezarki?
TAK! Jest to moment obrotowy.
Tylko dlaczego jest on taki ważny?
 
Moment obrotowy świadczy o sile frezarki, jest wyrażany w niutonometrach. Im większa jest jego wartość tym możemy mieć pewność, że nasza frezarka nas nie zawiedzie. Pracując na najniższych obrotach poradzi sobie z opracowywaną powierzchnią, nie zatrzymując się nawet przy najgrubszych skórach.
 
Zaczynając pracę frezarką upewnijmy się, że frez został odpowiednio umieszczony w głowicy oraz zablokowaliśmy mechanizm blokowania frezów.
 
Pamiętajcie, aby prędkość obrotów dostawać do Waszych umiejętności, rozmiaru i typu frezu oraz rodzaju frezarki na której pracujecie.
Chcąc przystąpić do ściągania masy hybrydowej ustawiamy prędkość obrotów między: 17-23 tysiące natomiast do ściągania żelu/akrylu ustawiamy prędkość pomiędzy 20-25 tysiące.
 
W następnym etapie czas przejść do opracowywania skórek, do tej czynności nasze obroty powinny mieścić się w granicach: 7-10 tysięcy.
UWAGA! Powyższe wartości podawane są wyłącznie dla celów orientacyjnych. W przypadku pracy dobrej jakości frezarką wartości mogą być o niższe.
 
W trakcie pracy chcąc zmienić obroty frezarki powinniśmy wyłączyć frezarkę do zerowych obrotów, a następnie przełączyć obroty w zależności od strony, w którą chcemy wykonać pracę.
Po skończonej pracy frezarką należy oczyścić frezy z pyłu oraz poddać je sterylizacji, następnie odłożyć frezarkę w bezpieczne miejsce.

Pamiętajmy o odpowiednim doborze prędkości do wykonywanej pracy, by uniknąć trwałych uszkodzeń płytki paznokcia oraz jego okolic.
Zawsze używajcie tylko sprawdzonych frezów, a przede wszystkim dokładnie wysterylizowanych.
 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl