Kategorie blog
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Produkt dnia
Producenci

2021-12-30

Fakty i mity nt. hybrydy 0
Fakty i mity nt. hybrydy

Czy to prawda, że manicure hybrydowy jest niezdrowy i niebezpieczny?

MIT: Manicure hybrydowy to bezpieczna, ale profesjonalna metoda stylizacji paznokci, dlatego musi być wykonywana prawidłowo. Posiadanie odpowiednich akcesoriów oraz stosowanie produktów wysokiej jakości to dopiero początek. Niezbędne jest odpowiednia wiedza i umiejętności. Hybrydę możemy aplikować wyłącznie na zdrowe paznokcie, a stan naszej płytki jest w stanie ocenić wyłącznie profesjonalistka. Jednocześnie należy pamiętać, że płytka paznokcia może zostać uszkodzona poprzez jej nieumiejętne przygotowanie do stylizacji (za mocne spiłowanie) lub nieodpowiednie zdejmowanie lakieru hybrydowego. Zalecane jest korzystanie z usług profesjonalnych salonów kosmetycznych, w których kosmetyczki dbają o sterylizację narzędzi lub stosują akcesoria jednorazowego użytku.

Jak wybrać odpowiedni lakier hybrydowy? Podobno istnieją składniki, na które warto zwrócić szczególną uwagę?

FAKT: Pamiętać należy, że do manicure hybrydowego powinnyśmy stosować lakiery wysokiej jakości z odpowiednimi certyfikatami i raportami bezpieczeństwa. W ostatnim czasie jest głośno o składnikach, które szkodzą naszym paznokciom (toluen, formaldehyd, ftalany). Żadnego z tych składników nie znajdziemy w składzie lakierów Semilac. Dodatkową zaletą tej marki jest także szeroka paleta kolorystyczna, która daje możliwość tworzenia wielu barwnych stylizacji.

Czy manicure hybrydowy możemy robić samemu w domu?

FAKT: Manicure hybrydowy to profesjonalna metoda stylizacji paznokci, dlatego zaleca się jego wykonywanie – zarówno aplikację, jak i usuwanie – w profesjonalnych salonach kosmetycznych lub po ukończeniu odpowiednich szkoleń. Takie profesjonalne kursy prowadzimy w Akademii Semilac, dedykujemy je zarówno miłośniczkom manicure jak i profesjonalnym kosmetyczkom np. podstawowe szkolenie z manicure klasycznego i podstaw pielęgnacji i stylizacji paznokci, szkolenie z manicure hybrydowego czy zdobnictwo pierwszego stopnia – mówi Magdalena Tym, instruktorka Akademii Semilac w Poznaniu.

Czy lakierem hybrydowym można przedłużyć paznokcie?

FAKT: Tak, lakier hybrydowy wzmacnia płytkę, dzięki czemu łatwiej jest zapuścić paznokcie. Na rynku dostępne są również lakiery hybrydowe o właściwościach budujących, które wzmacniają płytkę. Linię produktów – SemiHardi, jako pierwszy wprowadził Semilac. To specjalne lakiery hybrydowe o właściwościach budującego, miękkiego żelu. Idealne do stosowania na słabej płytce. Dzięki niemu można odbudować i przedłużyć płytkę paznokcia (nawet do 5 mm) w zaledwie kilka minut! Do wyboru w kilku wariantach kolorystycznych: clear, milk, rosa i white.

Czy to prawda, że manicure hybrydowy utrzymuje się nawet do 21 dni?

FAKT: Manicure hybrydowy Semilac, nałożony w prawidłowy sposób utrzymuje się nawet do 21 dni. Daje piękny, naturalny wygląd paznokci. Jest to nie tylko oszczędność czasu, ale i gwarancja wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne i odpryski. Szczególnie przy aktywnym trybie życia i częstych wizytach na siłowni! Jedynie pytanie jakie pozostaje to jaki kolor manicure wybrać?

Czy manicure hybrydowy u każdego trzyma się tyle samo dni?

MIT: Jest to kwestia indywidualna i zależna od kondycji naszej płytki paznokci, stąd u niektórych osób hybryda utrzymuje się dłużej, niż u pozostałych. Duży wpływa na trwałość tej metody stylizacji ma również jej prawidłowa aplikacja (np. zabezpieczenie wolnego brzegu, odpowiednie utwardzenie produktów).

Czy manicure hybrydowy można ściągać samemu?

FAKT/MIT: Manicure hybrydowy to profesjonalna metoda stylizacji paznokci, dlatego zaleca się jego wykonywanie – zarówno aplikację, jak i usuwanie – w profesjonalnych salonach kosmetycznych lub po ukończeniu odpowiednich szkoleń. Podczas ściągania manicure hybrydowego należy przestrzegać zasad higieny i bezpieczeństwa oraz obowiązkowo wykorzystywać produkty i narzędzia do tego przeznaczone. Nigdy nie należy zrywać, ani zdrapywać manicure hybrydowego, gdyż grozi to uszkodzeniem płytki paznokcia.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl