Kategorie blog
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Promocje
Produkt dnia
Producenci

2021-12-30

Pilnik- jaki wybrać? 0
Pilnik- jaki wybrać?

Temat bardzo indywidualny, jednak pewne kwestie możemy i bardzo chcemy poruszyć.

Na rynku są dostępne pilniki szklane, metalowe oraz papierowe. Te ostatnie są najbardziej popularne i to na nich chcemy się skupić.
Najważniejsze jest to, że pilniki i polerki są jednorazowe. Posiadamy w ofercie pilniki w specjalnych pakietach, dzięki czemu możesz zapewnić klientkę o tym, że pilnika używasz tylko raz.
 
Jeśli chodzi o gradację pilnika, czyli jego „moc”, określa się ją w liczbie ziaren ściernych na 1cm2  Dlatego im więcej ziaren, tym pilnik jest delikatniejszy.
Najmocniejszym pilnikiem w naszej ofercie jest pilnik o gradacji 80/80 - jest bardzo mocny, dlatego należy zachować szczególną ostrożność podczas używania go.
Pilnik 100/180 to uniwersalny pilnik, można nim zdjąć poprzednią stylizację, opracować żel, a także ostrożnie pracować przy naturalnej płytce.
Pilnik 180/240 przeznaczony jest do pracy z naturalną płytką, chociaż równie dobrze opracowuje się nim żel.

Gradacja polerek jest nieco inna, ze względu na ich „piankową” budowę. Wyróżniamy bloki polerskie oraz polerki w kształcie łódki - i wybór ponownie zależy od Waszych preferencji. Polerki mają gradację 100, 180 i 240.
Są tez polerki nabłyszczające naturalną płytkę o gradacji nawet 4000.
Należy pamiętać, że zarówno przy pracy pilnikiem jak i polerką można zranić skórki, dlatego pracujemy ostrożnie!
Przed rozpoczęciem piłowania, matowienia lub nabłyszczania możecie stępić ostre zakończenia pilnika/polerki o inny pilnik.
 
Kształty pilników to również indywidualna sprawa. Możesz wybrać prosty, banan, łódkę, elipsę czy nawet delfina autorstwa Pauliny Pastuszak. Pilniki są również rożnej grubości - standard i slim.
 
Jak widzisz podczas wyboru pilnika kluczowa jest wiedza do czego ma służyć - aby móc dobrać odpowiednią gradację. Reszta to już tylko kwestia Twojej wygody. Dlatego zachęcamy do testowania, tak by znaleźć swój ulubiony - to znacznie ułatwia pracę!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl